Lista Komendanta Głównego PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Informujemy, że na stronie internetowej KW PSP w Opolu pojawiła się platforma e-learningowa dla strażaków PSP i OSP a także dla osób, które chcą zrobić coś więcej dla swojej społeczności.
Platforma edukacyjna powstała by pomóc strażakom przygotować się do organizacji przedsięwzięć z obszaru prewencji i integracji społecznej. Kurs e-learningowy, dzięki któremu poszerzysz swoją wiedzę na temat problemów społecznych i roli, jaką w ich rozwiązywaniu może odegrać straż pożarna. W przyborniku, znajdującym się pod kursem, dodatkowo znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci zaplanować i zorganizować takie akcje.

Szczegóły pod linkiem: Platforma edukacyjna

W dniu 23 sierpnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania, które złożyło czworo funkcjonariuszy:

str. Marcel Breitkopf,
str. Sebastian Cebula,
str. Piotr Parma,
str. Adam Wojnarowski

Nowo przyjęci do służby strażacy wypowiedzieli rotę ślubowania w obecności Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. mgr Mirosława Stadniczuka oraz p.o. zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu mł. bryg. mgr inż. Marka Kocielskiego.

Tryb i zasady udzielania dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych" w 2019 roku.

Rok po tragicznym wypadku w Kętrzynie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przygotowała i opublikowała film na temat bezpiecznego sprawiania i wykorzystania skokochronu.

Logo kampanii Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

 

Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r. 

„Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy”

Ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!” przygotowanej przez MSWiA. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą± mogli wygrać dualne czujniki czadu i dymu. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem.

Wszystkim Wam, strażakom życzę bezpiecznej służby i z szacunkiem dziękuję za każdy dzień – zwrócił się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak do strażaków z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka. Uroczyste obchody w dniu św. Floriana, patrona wszystkich strażaków mają długą historię.